Pradžia
Lt En
Pradžia
lt
en

Kalbos popietė su VLKK pirmininku Audriu Antanaičiu

Kalbos popietė su VLKK pirmininku Audriu Antanaičiu

Gegužės 16 d., susitikti su marijampoliečiais į Marijampolę atvyksta Valstybinės lietuvių kalbos komisijos pirmininkas Audrys Antanaitis. Švietimo centre, Beatričės Kleizaitės-Vasaris menų galerijoje, organizuojami du susitikimai, kurių metu bus kalbama apie valstybinės kalbos aktualijas ir perspektyvą. Diskusijoje nebus apsieita ir be pastaruoju metu vietos žmonių vėl pradėto kelti klausimo dėl Suvalkijos (Sūduvos) etnografinio regiono pavadinimo.

14.00 val. Kalbos komisijos vadovas bendraus su Marijampolės savivaldybės lietuvių kalbos ir literatūros mokytojais bei gimnazijų vyresniųjų klasių mokiniais. Pokalbio tema „10 klausimų VLKK pirmininkui“, pirmininkas diskutuos mokytojams ir mokiniams aktualiais klausimais.

16.00 val. į susitikimą-diskusiją „Žmogus ir kalba: ar suprantame vienas kitą?“ kviečiamas platus marijampoliečių ratas padiskutuoti apie dabartinę valstybės kalbos padėtį ir ateitį skaitmeniniame amžiuje, regiono pavadinimo variantus. Diskusijoje laukiami ir marijampoliečių rinkti politikai.

Pastaruoju metu šio krašto žmonės, konkrečiai Suvalkijos (Sūduvos) etninės kultūros globos tarybos nariai, ragina valdžios institucijas grįžti prie etnografinio regiono pavadinimo persvarstymo. Jiems priimtinesnis Sūduvos pavadinimas. Dar 2005 m. Kalbos komisija, pasitelkusi autoritetingus mokslininkus ekspertus, regiono pavadinimo klausimą buvo išsamiai išnagrinėjusi. Tuomet buvo nutarta, kad pagrindinis etnografinio regiono pavadinimas vis tik Suvalkija (taip pat suvalkiečiai, suvalkiečių tarmė), o vietovardis Sūduva labiau tinka vartoti istoriniame kontekste (kaip ir Jotva). Teritorijos, įvardijamos kaip Suvalkija ir Sūduva, nesutampa nei chronologiškai, nei geografiškai. „Tačiau, jei keliama tokia iniciatyva, manau, kad visuomenė ir jai atstovaujančios institucijos galėtų pasiūlyti tinkamiausią sprendimą “, – teigia Valstybinės lietuvių kalbos komisijos pirmininkas.

Daugiau informacijos:
Aurelija Baniulaitienė
VLKK ryšių su visuomene atstovėEl. p. aurelija.baniulaitiene@vlkk.lt
Mob. 8 695 48899
Gedimino pr. 60, 01110 Vilnius
www.vlkk.lt

Komentarai

{{msg}}

Vardas
El. paštas
Komentaras

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.
{{comment.name}} {{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}}
{{comment.comment}}