Pradžia
Lt En
Pradžia
lt
en

Karantinas Marijampolėje: ką būtina žinoti

Karantinas Marijampolėje: ką būtina žinoti

Atsižvelgiant į situaciją dėl koronaviruso plitimo grėsmes, LR Vyriausybė nusprendė nuo spalio 26 d. 00 val. iki lapkričio 9 d. 24.00 val. paskelbti karantiną Marijampolės savivaldybės  teritorijoje.

„Reaguodami į LR Vyriausybės nutarimą ir būtinąsias karantino režimo priemones, norime informuoti gyventojus, kad Marijampolės savivaldybės administracija nuo spalio 26 d., karantino laikotarpiu, paslaugas teiks TIK NUOTOLINIU BŪDU. Savivaldybės administracijoje ir seniūnijose asmenys fiziškai aptarnaujami nebus. Gyventojai prašomi naudotis ELEKTRONINĖMIS PASLAUGOMIS ir asmeninius reikalus tvarkyti nuotoliniu būdu. Tačiau, nors savivaldybės administracijoje ir seniūnijose darbas vyks nuotoliniu būdu, darbas tikrai nesustos ir kilus klausimams į administraciją galite kreiptis šiais tel. nr.: (8 343) 90 021, 8 687 53 511 arba el. paštu administracija@marijampole.lt“, – informuoja Marijampolės savivaldybės administracijos direktorius Karolis Podolskis.

Siekiant maksimaliai sumažinti socialinio kontakto tikimybę ir užtikrinti, kad gyventojai laiku gautų ir neprarastų teisės į paramą, tie gyventojai, kuriems ji priklauso, dėl piniginės socialinės paramos (visų socialinių išmokų) gali kreiptis:

  • elektroniniu būdu per Socialinės paramos šeimai informacinę sistemą (SPIS) spis.lt;

Jeigu asmenys neturi galimybės prisijungti per www.spis.lt, prašymai gali būti pateikiami:

  • siunčiant elektroniniu paštu;
  • telefonu (prašymus užpildys specialistai).

Gyventojai į kaimiškąsias seniūnijas kreipiasi dėl šios paramos: socialinės pašalpos; kompensacijų už šildymą, karštą ir geriamąjį vandenį; kredito, paimto daugiabučiam namui atnaujinti ( modernizuoti) ir palūkanų apmokėjimo; vienkartinės, tikslinės, sąlyginės bei periodinės paramos; vienkartinės išmokos vaikui, išmokos vaikui, išmokos privalomosios tarnybos kario vaikui, globos (rūpybos) išmokos, vienkartinės išmokos įsikurti, vienkartinės išmokos nėščiai moteriai, globos (rūpybos) tikslinio priedo, išmokos vienu metu gimus daugiau kaip 1 vaikui, išmokos besimokančio ar bestudijuojančio asmens vaiko priežiūrai; išmokos įvaikinus vaiką; socialinės paramos mokiniams.

Seniūnija

Elektroninis paštas

Telefonas

Liudvinavo

liudvinavas@marijampole.lt
onute.pauliukoniene@marijampole.lt
lina.juskeviciene@marijampole.lt

(8 343) 20 425
(8 343) 20 540

Marijampolės

dale.vaitkeviciene@marijampole.lt
daiva.matuleviciene@marijampole.lt

(8 343) 50 708

Sasnavos

alyte.mockeviciene@marijampole.lt 
parama.sasnava@marijampole.lt

8 615 39 082

Gudelių

zydrunas.krulikas@marijampole.lt 
raimonda.tacilauskiene@marijampole.lt 

8 600 75 511
8 647 04 765

Igliaukos

igliauka@marijampole.lt

(8 343) 24 525
8 686 96 985

Šunskų

jurgita.samburskiene@marijampole.lt

(8 343) 28 174
8 681 39 863

Gyventojai į miesto seniūnijas kreipiasi dėl šios paramos: socialinės pašalpos; kompensacijų už šildymą, karštą ir geriamąjį vandenį; kredito, paimto daugiabučiam namui atnaujinti ( modernizuoti) ir palūkanų apmokėjimo; vienkartinės išmokos vaikui, išmokos vaikui, išmokos privalomosios tarnybos kario vaikui, globos (rūpybos) išmokos, vienkartinės išmokos įsikurti, vienkartinės išmokos nėščiai moteriai, globos (rūpybos) tikslinio priedo, išmokos vienu metu gimus daugiau kaip 1 vaikui, išmokos besimokančio ar bestudijuojančio asmens vaiko priežiūrai; išmokos įvaikinus vaiką; socialinės paramos mokiniams.

Seniūnija

Elektroninis paštas

Telefonas

Degučių

deguciu.sen@marijampole.lt

(8 343) 70 619

Narto

daiva.sadauskiene@marijampole.lt

(8 343) 52 477

Mokolų

ausrine.galiniene@marijampole.lt
vanda.laurinaviciene@marijampole.lt

(8 343) 57 762
8 614 53 657

PINIGINĖS PARAMOS SKYRIUJE PRIIMAMI PRAŠYMAI

Paramos rūšis

Elektroninis paštas

Telefonas

Laidojimo pašalpa ir laikinosios priežiūros išmoka

vaida.kuciauskiene@marijampole.lt

8 616 58607

Priežiūros (pagalbos) ir slaugos išlaidų tikslinės kompensacijos

rasute.bajoriene@marijampole.lt

(8 343) 90 017

Parama LR piliečių palaikams parvežti iš užsienio bei išmokų vaikams mokėjimas pagal ES reglamentą

vida.bruzinskaite@marijampole.lt

(8 343) 90 016
8 687 93347

Asmens veiklos ir gebėjimų dalyvauti klausimynai

rima.boikiene@marijampole.lt

8 618 22 098

Vienkartinė, tikslinė, sąlyginė bei periodinė parama (miesto gyventojai)

ramute.zaveckiene@marijampole.lt

 (8 343) 90 015

Ką būtina žinoti apie karantino režimą Marijampolėje?

Marijampoliečiams atsiranda įpareigojimas viešose vietose būti ne didesnėmis nei 5 asmenų grupėmis, išskyrus šeimos narius, bei laikytis ne mažesnio nei 2 metrų atstumo tarp asmenų ar asmenų grupių.

Visi gyventojai, kurie yra vyresni nei 6 metų, viešose uždarose erdvėse ir viešajame transporte privalo dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones. Kaukių gali nedėvėti profesionalūs sportininkai, teisėjai treniruočių ar varžybų metu. Kaukės dėvėti nebūtina ir viešojo maitinimo įstaigoje sėdint prie stalo ar baro, taip pat paslaugų teikimo vietose, kai paslaugos negalima suteikti paslaugos gavėjui būnant su kauke.

Parduotuvės, kioskai ir kitos prekybos vietos savo patalpose arba prie jų privalės užtikrinti pirkėjų ir lankytojų srauto ribojimą, t.y. 10 kv. m ploto vienam pirkėjui arba aptarnauti tik po vieną asmenį. Lygiai tokios pat sąlygos galioja ir paslaugų teikimo vietose.

Ribojamas keliavimo tarpmiestinio ir priemiestinio reguliaraus susisiekimo keleivinio transporto intensyvumas – kai išvykstama už Marijampolės savivaldybės ribų, keleiviai turi sėdėti ne mažesniu nei 1 metro atstumu vienas nuo kito.

Nebebus galima lankyti pacientų sveikatos priežiūros įstaigose, tačiau bus galima lankyti ypatingai sunkios (terminalinės) būklės ligonius, vaikus iki 14 metų ir gimdyves.

Lankymas draudžiamas ir visose stacionariose socialinių paslaugų įstaigose, šeimynose, grupinio ir bendruomeninio gyvenimo namuose.

Marijampoliečiams rekomenduojama riboti judėjimą dėl nebūtinų priežasčių – palikti gyvenamąją vietą tik vykstant į prekybos vietą, darbą, dėl sveikatos ir kitų paslaugų.

Prekyba, laisvalaikio ir pramogų veikla, viešojo maitinimo įstaigų, restoranų, kavinių, barų ir kitų pasilinksminimo vietų, lošimo namų veikla nėra draudžiama, tačiau verslininkai privalės užtikrinti srautų valdymą ir lankytojų registraciją, o pasilinksminimo vietos galės dirbti tik iki vidurnakčio.

Neuždrausti ir komerciniai bei nekomerciniai renginiai, festivaliai, mugės ir šventės, tačiau organizatoriai privalės užtikrinti srautų valdymą bei vykdyti privalomąją registraciją. Nedraudžiama organizuoti ir asmenines šventes, tačiau verta pagalvoti, ar negalima jų nukelti į vėlesnį laiką.

Kaip vyks ugdymo procesas karantino Marijampolėje metu?

Pradinių klasių mokiniai nuo spalio 26 d. iki lapkričio 2 d. atostogauja. Po atostogų pradinukai sugrįžta į mokyklas, nes mokymas nuotoliniu būdu jiems netaikomas.

5 – 12 klasių mokiniai po atostogų pereina į nuotolį ugdymą.

Darželiuose vaikai ugdomi įprastu būdu. Tačiau jei tėvai (globėjai) nuspręs, kad karantino laikotarpiu nenori vesti vaiko į darželį, jiems mėnesio mokesčio mokėti nereikės.

Pailgintos dienos grupių veikla stabdoma nebus.

Neformalusis vaikų švietimas ir suaugusiųjų švietimas karantino laikotarpiu vykdomas nuotoliniu būdu arba, jei tam nėra galimybės, stabdomas.

Marijampolės profesinio rengimo centre pirminis profesinis mokymas po atostogų vyks nuotoliniu būdu, tęstinis – visą laikotarpį – nuotoliniu būdu. Marijampolės kolegija pati spręs, kokiu būdu vykdys ugdymą.

Visų savivaldybės gyventojų prašome būti supratingiems vieni kitų atžvilgiu, elgtis atsakingai, saugoti save ir savo artimuosius!

Marijampolės savivaldybės administracijos
Komunikacijos skyrius

Komentarai

{{msg}}

Vardas
El. paštas
Komentaras

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.
{{comment.name}} {{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}}
{{comment.comment}}