Pradžia
Lt En
Pradžia
lt
en

Kraštiečio iniciatyva muziejui padovanotas partizanų vado Sergijaus Staniškio portretas

Kraštiečio iniciatyva muziejui padovanotas partizanų vado Sergijaus Staniškio portretas

Kraštiečio iniciatyva muziejui padovanotas partizanų vado Sergijaus Staniškio portretas

Marijampolės krašto ir Prezidento Kazio Griniaus nuziejuje, marijampoliečio Valdo Molevičiaus iniciatyva, perduotas Lietuvos kariuomenės kpt. Sergijaus Staniškio, legendinio partizano, paskutinio Pietų Lietuvos partizanų srities vado, portretas, kurį, pagal Airijos lietuvių užsakymą, nutapė žymus airių dailininkas Tom Byrne.

Kūrinio perdavime Tauro apygardos partizanų ir tremties muziejui dalyvavo LR užsienio reikalų viceministras, buvęs ambasadorius Airijoje, Egidijus Meilūnas, taip pat idėjos iniciatoriai ir rėmėjai: Valdas Molevičius, kun. Egidijus Arnašius bei Angelė Roveršteinienė, Marijampolės savivaldybės Tarybos narys Sigitas Valančius.

Kraštietis Valdas Molevičius jau daug metų gyvenantis  ir verslą plėtojantis Airijoje, kuris yra Marijampolės ambasadoriaus Airijoje ir vienas iš paveikslo fundatorių, pasidžiaugė, kad buvusio Lietuvos Ambasadoriaus Airijoje Egidijaus Meilūno ir lietuvių katalikų misijos Airijoje kapeliono Egidijaus Arnašiaus iniciatyva, žinomas dailininkas Tom Byrne sukūrė šį ir kitų iškilių Lietuvos žmonių portretus.

Dublino Šv. Andriejaus bažnyčios kunigas Egidijus Arnašius, Tauragės savivaldybės ambasadorius Airijoje, trumpai pasidalino mintimis, kaip prasidėjo draugystė su iškiliu airių menininku ir jo paveikslų Lietuvos istorijos tematika kūrimas bendradarbiaujant su Airijoje gyvenančiais lietuviais.

Tarybos narys Sigitas Valančius, Savivaldybės vadovų vardu, padėkojo kraštiečiui Valdui Molevičiui ir visiems, prisidėjusiems, kad šio iškilaus mūsų krašto kovotojo už Lietuvos laisvę portretas papildė muziejaus ekspoziciją ir pasidžiaugė, kad išvykę marijampoliečiai vis dažniau sugrįžta į gimtąjį miestą su gražiomis idėjomis, gražiais darbais ir iniciatyvomis.

Renginyje buvo oficialiai pasirašytas eksponato priėmimo aktas. Muziejininkai  svečius supažindino su Tauro partizanų ir tremties muziejaus ekspozicijomis, kuriose yra pasakojama  ir apie Sergijų Staniškį, turėjusį slapyvardžius Litas, Antanaitis, Viltis, Tėvukas.

Sergejus Staniškis gimė Marijampolės apskrities Padovinio valsčiaus Geležinių kaime, baigė Marijampolės realinę gimnaziją. Jis buvo aktyvus partizanų judėjimo dalyvis, Pietų Lietuvos partizanų (Nemuno) srities vadas, savo neeilinius organizacinius gabumus nukreipęs kovai su okupantais. Sovietams okupavus Lietuvą S. Staniškis Žuvinto paliose sukūrė partizanų junginį. Sergejus Staniškis žuvo Prienų šile buvusiame štabo bunkeryje. 1998 m. Lietuvos Respublikos Prezidento dekretu legendinis partizanas po mirties apdovanotas Vyčio kryžiaus 3-iojo laipsnio ordinu, už kovas prieš okupantus – Laisvės Kovos Kryžiumi, jam suteiktas pulkininko laipsnis.

Marijampolės savivaldybės administracijos
Komunikacijos skyrius

Komentarai

{{msg}}

Vardas
El. paštas
Komentaras

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.
{{comment.name}} {{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}}
{{comment.comment}}