Pradžia
Pradžia

Marijampolė „pasileido plaukus“– spalvomis puošiasi 450 metrų ilgio kalėjimo siena

Marijampolė „pasileido plaukus“– spalvomis puošiasi 450 metrų ilgio kalėjimo siena

Prieš dvejus metus Marijampolėje buvo pradėtas unikalus projektas „Iš už sienos“, kurio metu buvo pradėta tapyti tuometinių Marijampolės pataisos namų siena. Spalvingas piešinys sulaukė susidomėjimo, tad ir pernai piešiniais papuošta dar viena sienos atkarpa.

Pernai kalbinta šios idėjos iniciatorė Marijampolės vicemerė Agnė Pavelčikienė sakė, kad būtų nuostabu, jeigu pavyktų spalvomis papuošti pačią ilgiausią, dabar jau kalėjimo, sieną Stoties gatvėje. Šiemet pažadai ir gražios mintys virsta realybe: marijampolietis Ričardas Gruodis, kurio menas puošia ir ankstesniais metais tapytas sienas, ir vidines kalėjimo sienas, su džiaugsmu priėmė kvietimą tęsti šį gražų projektą. Jam į pagalbą atėjo gausi Visuomenės ir verslo plėtros instituto savanorių komanda, kuri jau šiandien pradėjo tikrą iššūkį – padovanoti Lietuvos jaunimo sostinei spalvingą 450 metrų ilgio paveikslą.

Šiandien atvykusi apžiūrėti kaip sekasi darbų pradžia, vicemerė dar kartą įvertino, kokios milžiniškos apimties žada būti naujasis paveikslas: „Jau nuo tada, kai prieš dvejus metus pradėjome įgyvendinti šį projektą „Iš už sienos“, visada širdyje kirbėjo noras tai didžiulei ir pilkai ilgajai kalėjimo sienai įkvėpti gyvybės spalvomis. Tuo metu tai atrodė kaip neįmanomas dalykas, todėl labai džiaugiuosi, kad pernai davėme patys sau pažadą, kad, jei Marijampolė taps Lietuvos jaunimo sostine, tai, kas neįmanoma, taps realybe. Nuoširdžiai dėkoju Ričardui Gruodžiui, kuris paruošė nuostabų eskizą, o ypač ačiū savanorių komandai, be kurios idėjos ir liktų idėjomis“.

Prie piešinio darbuojasi 17 savanorių, jauniausiajam 14 metų, vyriausiajam – 35.  Jau trečius metus savanorių komandas renka ir daug pozityvo įkvepia Visuomenės ir verslo plėtros instituto sielos Aistė ir Vladas. Šiais metais Ričardo Gruodžio vaizduotėje užgimė paveikslas „Gyvenimo tėkmė“. Kaip kad sako jis pats: „visi mes vienaip ar kitaip plaukiame per gyvenimą. Kai kas plaukia tiesiog pasroviui, kiti sunkiai bet atkakliai iriasi prieš srovę, kiti gi apskritai neatranda, į kurią pusę plaukti, dar kiti laukia tos vienintelės ir teisingos srovės. Šis iš pažiūros tiesiog spalvingas paveikslas turės būtent tokią prasmę“.

Planuojama, kad paveikslas sieną papuoš iki rugpjūčio 11 dienos. 

Marijampolės savivaldybės administracijos
Komunikacijos skyrius

Komentarai

{{msg}}

Vardas
El. paštas
Komentaras

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.
{{comment.name}} {{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}}
{{comment.comment}}