Pradžia
Lt En
Pradžia
lt
en

Marijampolėje diegiamas modernus vaizdo stebėjimo sistemų tinklas

Marijampolėje diegiamas modernus vaizdo stebėjimo sistemų tinklas

Marijampolės mieste iki šiol veikusias 24 vaizdo stebėjimo kameras netrukus pakeis nauji stebėjimo įrenginiai. Įsibėgėjus Marijampolės savivaldybės administracijos vykdomam vaizdo stebėjimo kamerų įsigijimo procesui Marijampolėje jau prasidėjo 52 skaitmeninių vaizdo kamerų įrengimo darbai, iš kurių 24 bus įrengtos senųjų kamerų vietoje, o likusios naujose, dažnai gyventojų lankomose vietose. Mieste taip pat bus įrengta 9 greičio matavimo vietos ir 8 vietose bus  įdiegtos automobilių valstybinių numerių atpažinimo sistemos.

 „Džiaugiuosi, kad pasauliui vis sparčiau įsisavinant naujas technologijas mūsų savivaldybė taip pat neatsilieka. Neabejojame, kad naujosios vaizdo stebėjimo kameros padės pagerinti saugumo situaciją mieste.  Kartais pasitaikydavo, kad net ir užfiksavus pažeidėjus, dėl prastos vaizdo įrašo kokybės jų tapatybė likdavo nenustatyta. Situacija keičiasi iš esmės – naujosios vaizdo kameros pasižymi žymiai detalesniu vaizdų fiksavimu ir 36 kartų vaizdo priartinimu, taip pat didesniu jautrumu šviesai tamsiu paros metu. Kalbant apie eismo saugumą, pastebime, kad plačios ir nauja asfalto danga padengtos Marijampolės gatvės kartais tampa lenktynių trasa. Šią problemą spręsti padės tokiose vietose įrengti greičio matuokliai.“, – sakė Marijampolės savivaldybės meras Povilas Isoda.

Naujieji valstybinių numerių atpažinimo įrenginiai gebės fiksuoti eisme dalyvaujančių transporto priemonių valstybinius numerius ir duomenis perduoti duomenų centrui. Tokiu būdu atsiras galimybė patikrinti ar transporto priemonė turi galiojančią techninę apžiūrą bei yra apdrausta privalomuoju civilinės atsakomybės draudimu. Nustačius pažeidimus duomenys galės būti perduodami į Administracinių nusižengimų registrą (ANR), kurio pagalba automatiškai suformuojami  ir siunčiami pažeidimų protokolai. Planuojama, kad automatiškai suformuotus protokolus gaus ir naujų greičio matuoklių užfiksuoti pažeidėjai. 

Įgyvendinant modernaus vaizdo stebėjimo tinklo Marijampolėje diegimą aktyviai bendradarbiaujama su Marijampolės apskrities vyriausiuoju policijos komisariatu. Planuojama, kad pagrindiniai tinklo diegimo darbai bus baigti iki š.m. rugsėjo 10 d., o visu pajėgumu sistema pradės veikti iki spalio 10 d.

Marijampolės savivaldybės administracijos
Komunikacijos skyrius

Komentarai

Vardas
El. paštas
Komentaras

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.name}} {{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}}
{{comment.comment}}