Pasirašyta prevencinės programos „Kurkime saugią aplinką kartu“ finansavimo sutartis
Marijampolės savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Valančius ir Marijampolės apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininkas Vidas Barauskas gegužės 10 d pasirašė prevencinės programos „Kurkime saugią aplinką kartu“ finansavimo sutartį, kuri leis užtikrinti tinkamą tikslų įgyvendinimą.
Įgyvendinant programą „Kurkime saugią aplinką kartu“ bus siekiama šviesti visuomenę gaisrinės ir civilinės saugos tema, formuojant tinkamą požiūrį į saugią gyvenseną ir saugos kultūrą, ugdyti tinkamus vaikų įgūdžius saugiai elgtis ir veikti ekstremaliose situacijose, mažinti užsidegimo riziką, švelninti gaisrų pasekmes, skatinti gyventojus saugiai elgtis prie vandens telkinių.
Marijampolės apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos pareigūnai jau ne vienerius metus rengia įvairias prevencines akcijas. Pareigūnai bendraudami su gyventojais bei lankat gyvenamuosius būstus pastebėjo, kad daugeliui gyventojų trūksta elementarių žinių, kurios leistų sumažinti riziką gaisrams kilti. Įgyvendinant prevencinę programą „Kurkime saugią aplinką kartu“, ypatingas dėmesys bus skirtas šeimoms auginančioms mažamečius vaikus, socialinės rizikos ir kitoms mažas pajamas gaunančioms šeimoms ir asmenims, kurios norėtų gyventi saugiau, tačiau turi ribotas finansines galimybes.
Vykdant programos veiklas bus lankomi įvairių grupių gyventojų būstai, teikiamos rekomendacijos dėl jų gaisrinės būklės pagerinimo, dalyje gyvenamųjų būstų bus įrengti autonominiai dūmų signalizatariai, kurie suteiks didesnes galimybes išvengti skaudžių gaisro padarinių. Mokymo bei ugdymo įstaigose bus rengiami saugios gyvensenos užsiėmimai, pažintinės ekskursijos vaikams. Savivaldybės gyventojai bus mokomi saugaus elgesio prie vandens telkinių. Renginių metu bus platinama informacinė, metodinė medžiaga, demonstruojamos priešgaisrinės saugos priemonės.
Marijampolės savivaldybės administracija pasirašydama sutartį, įsipareigojo skirti lėšas programos „Kurkime saugią aplinką kartu“ įgyvendinimui, o Marijampolės apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos pareigūnai pažadėjo kuo efektyviau panaudoti lėšas vykdant prevencines priemones savivaldybės gyventojams gaisrinės ir civilinės saugos srityse.
Marijampolės savivaldybės administracijos
Viešųjų ryšių tarnyba
D. Micutienės nuotraukos
![]() |
![]() |





Komentarai
{{msg}}