Pradžia
Lt En
Pradžia
lt
en

Saugumo reikalavimai darželiuose, vaikų stovyklose ir edukaciniuose užsiėmimuose

 Saugumo reikalavimai darželiuose, vaikų stovyklose ir edukaciniuose užsiėmimuose

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija primena, kad darželiuose, stovyklose, edukaciniuose užsiėmimuose galioja Sveikatos apsaugos ministro birželio 16 d. nustatyti  reikalavimai dėl apsaugos priemonių.

Veido kaukes, respiratorius ar kitas nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones uždarose patalpose rekomenduojama dėvėti darbuotojams, dirbantiems vaikų vasaros stovyklose, įgyvendinantiems kitas neformaliojo vaikų švietimo programas, taip pat vaikų darželių darbuotojams, priimantiems vaikus, ir vaikus atlydintiems tėvams.

Neformaliojo vaikų švietimo veiklos turi būti vykdomos laikantis grupių izoliacijos principo. Vaikai nuolatos turėtų dalyvauti tos pačios grupės veiklose, stengiantis išvengti skirtingų grupių kontakto. Reikėtų vengti kontaktuoti ir su pašaliniais asmenimis. Jei to padaryti neįmanoma, patartina riboti bendravimo laiką. Tokie patys reikalavimai galioja ir ikimokyklinio ugdymo grupėms. Būtina užtikrinti, kad nebūtų organizuojamos bendros veiklos kelioms vaikų grupėms.

Tiek darželiuose, tiek neformaliojo vaikų švietimo paslaugų teikimo vietose turi būti sudarytos sąlygos vaikų ir darbuotojų rankų higienai: tiekiamas šiltas ir šaltas vanduo, skystas muilas, rankšluosčiai ir kt.

Jeigu vaikai maitinami, juos reikia maitinti tose pačiose patalpose, kuriose ir vyksta veikla. Jei tokios galimybės nėra ir valgoma tik bendrose valgyklose, ikimokyklinio ugdymo įstaigose vaikai gali būti vedami valgyti po vieną grupę pagal iš anksto parengtą grafiką.

Neformaliojo vaikų švietimo įstaigose organizuojant vaikų maitinimą bendroje valgymo patalpoje prie vieno stalo valgyti turi būti sodinami tik tos pačios grupės vaikai, o tarp vaikų, sėdinčių prie skirtingų stalų, turi būti užtikrintas 2 metrų atstumas, patalpos turi būti vėdinamos ir valomos. Maitinimas švediško stalo principu, kai maistą įsideda patys vaikai, negali būti organizuojamas.

Karščiuojantys, kvėpavimo takų ligomis sergantys vaikai nei į stovyklas, nei į neformaliojo švietimo veiklas, nei į darželius nėra priimami. Darbuotojų sveikatą patariama nuolat stebėti. Jiems turi būti sudaromos sąlygos matuotis kūno temperatūrą tik atvykus į darbą.

Sveikatos apsaugos ministro – valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimai:
Dėl neformaliojo vaikų švietimo organizavimo - https://bit.ly/2Dd9MN6 
Dėl ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo organizavimo - https://bit.ly/2EJDk55 

Parengta pagal Švietimo ir mokslo ministerijos informaciją
Marijampolės savivaldybės administracijos
Komunikacijos skyrius

Komentarai

Vardas
El. paštas
Komentaras

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.name}} {{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}}
{{comment.comment}}