Pradžia
Lt En
Pradžia
lt
en

Susitikimas su pasaulio marijampoliečiais – projekto „Kultūros savaitė“ sumanytojais ir įgyvendintojais

Susitikimas su pasaulio marijampoliečiais – projekto „Kultūros savaitė“ sumanytojais ir...

Rugsėjo 14–24 dienomis Marijampolėje vyksta „Kultūros savaitė“, kurios metu klasikinės muzikos koncertus ir meistriškumo kursus surengs pasaulio marijampoliečiai, pasiekę tarptautinio pripažinimo ir jau ne pirmą kartą sugrįžtantys ir dovanojantys muzikos šventę savo gimtajam kraštui.

Marijampolės savivaldybės mero pavaduotojas Artūras Visockis susitiko su pasaulio marijampoliečiais: operos dainininke Laura Latvaityte-Zaman (Berlynas, Vokietija), pianiste Kamile Zaveckaite (Viena, Austrija) ir dirigentu Mariumi Reklaičiu (Kenterberis, Didžioji Britanija),  kurie yra ir naujojo projekto „Kultūros savaitės“ idėjos autoriai, o kartu ir įgyvendintojai

,,Džiaugiuosi, kad šiuo nauju pirmuoju, bet tikiuosi ne paskutiniu, projektu „Kultūros savaitė“ sugrįžtate į savo gimtąjį su gražia idėja – pristatyti aukšto lygio klasikinio meno pasaulį ne tik Marijampolės mieste, bet ir mūsų miesteliuose – Sasnavoje, Liudvinave ir Igliaukoje bei pasidalinti savo patirtimi meistriškumo kursuose su jaunaisiais marijampoliečiais. Esate nauja profesionalių muzikų karta, kilusi iš Marijampolės, jauni, talentingi, pasiekę tarptautinio pripažinimo, tačiau nepamirštate savo gimtojo miesto, turite daug kūrybinių sumanymų ateičiai. Jūsų entuziazmas pradedant įgyvendinti naują projektą „Kultūros savaitė“ ir kūrybinių minčių gausa rodo, kad sulauksime dar daug koncertų ir kitų kultūrinių projektų, o suradę Marijampolėje naujas kūrybines erdves ir bendraminčius, puoselėsite naujas profesionalaus meno tradicijas, suteikiančias ir naujas, gal dar neatrastas, klasikinės muzikos pažinimo galimybes“, – sakė vicemeras Artūras Visockis.

Susitikimo metu solistė Laura Latvaitytė-Zaman, kurią galima išvysti garsiausiose Vokietijos ir kitų šalių scenose, kamerinės muzikos rečitaliuose bei tarptautiniuose muzikos festivaliuose, yra įkūrusi savo vardo labdaros ir paramos fondą, kurio tikslas – puoselėti klasikinio muzikos žanro tradicijas Marijampolėje, pasidalino mintimis, kaip gimė šis sumanymas organizuoti Marijampolėje naująjį projektą „Kultūros savaitė“.

Pianistė Kamilė Zaveckaitė, kuri yra kelių dešimčių tarptautinių konkursų laureatė, grojusi keliolikoje šalių, už nuopelnus Lietuvai įvertinta šalies Prezidentės Dalios Grybauskaitės, pasidžiaugė galimybe koncertuoti savo gimtajame mieste ir dovanoti muzikos šventę savo kraštiečiams, padrąsinti klausytoją įžengti į klasikinės muzikos pasaulį ir gebėti klasikinę muziką pajausti, nes ji šimtmečius išliko aktuali, vertinga ir netgi gydanti, o svarbi bei madinga ji išliks ir rytoj.

Dirigentas Marius Reklaitis – Kento grafystės filharmonijos orkestro įkūrėjas, generalinis direktorius ir vyr. dirigentas, pedagogas, Lanyi tarptautinio dirigentų konkurso finalininkas, taip pat ir daugelio kitų tarptautinių ir nacionalinių konkursų laureatas, išsakė mintis, kad šis projektas turėtų tapti tradicija ir pavyks ateityje supažindinti su kuo daugiau išeivijos menininkų – pasaulio marijampoliečių ir pasiekti didesnių tikslų – pristatyti Marijampolę pasauliui bei pasaulį – Marijampolei.

Projektas „Kultūros savaitė“ įgyvendinamas bendradarbiaujant su Marijampolės kultūros centru. Projektą  remia: Lietuvos kultūros taryba, Marijampolės savivaldybė, Kento grafystės filharmonija, Lauros Latvaitytės-Zaman labdaros ir paramos fondas, Vilniaus žvėryno odontologijos klinika, Marijampolės Zonta moterų klubas, Brave Party, Marijampolės meno mokykla, Šv. Cecilijos gimnazija.

Marijampolės savivaldybės administracijos
Komunikacijos skyrius

Komentarai

{{msg}}

Vardas
El. paštas
Komentaras

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.
{{comment.name}} {{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}}
{{comment.comment}}