Pradžia
Lt En
Pradžia
lt
en

Puskelnių kaimo viešosios infrastruktūros sutvarkymas


     
VP priemonės pavadinimas Projekto pavadinimas Projekto vertė Projekto įgyvendinimo pabaiga
Pagrindinės paslaugos ir kaimų atnaujinimas kaimo vietovėse Puskelnių kaimo viešosios infrastruktūros sutvarkymas 426.305,22 Eur
Paramos lėšos – 196.361,00 Eur
2020 m. liepos mėn.

Projekto įgyvendinimo metu rekonstruotos Puskelnių kaimo Draugystės, Taikos gatvės, taip pat Sodų gatvės atkarpa. Pažymėtina, kad Taikos gatvė, nors yra pačiame gyvenvietės centre, iki šiol apskritai buvo neasfaltuota, kaip ir Sodų gatvės atkarpa tarp Draugystės ir Šešupės gatvių.

Gatvių rekonstrukcijos darbus atliko UAB „Alkesta“, darbų techninę priežiūrą vykdė UAB „Metrum LT“.

Atlikus gatvių asfaltavimo darbus, prie šių gatvių įsikūrusiems gyventojams tapo patogiau dėl to, kad sumažėjo gatvėmis važiuojančių automobilių ir žemės ūkio technikos keliamas triukšmas, nebevargina transporto keliamų dulkių debesys. Tokiu būdu, Puskelnių kaimo susisiekimo infrastruktūra žymiai pagerino prie šių gatvių įsikūrusių sodybų gyventojų gyvenimo kokybę, nes kartu pagerėjo ir susisiekimo galimybės, įrengtos patogios įvažos į gyventojų sklypus.

Projekto rezultatai prisideda prie išsivystymo netolygumų tarp Sasnavos seniūnijos gyvenviečių ir kitų Lietuvos miestų ir miestelių mažinimo. Puskelnių kaimo gyventojai dabar turi galimybę naudotis kokybiškesne viešąja infrastruktūra, o tai prisideda prie geresnio jų poreikių ir teisėtų lūkesčių patenkinimo.

Projektas naudingas ir kitų Marijampolės savivaldybės ir Lietuvos vietovių gyventojams, kurie į Puskelnių kaimą atvyksta kaip svečiai, dalyvauja kultūros ir laisvalaikio renginiuose. Tikimasi, kad viešųjų erdvių plėtra, infrastruktūros sutvarkymas ir įrengimas paskatins vietos gyventojų verslumą, didins užimtumą, patenkins bendruomenės viešuosius poreikius.

Projektas buvo finansuojamas Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonės „Pagrindinės paslaugos ir kaimų atnaujinimas kaimo vietovėse“ veiklos sričių „Parama investicijoms į visų rūšių mažos apimties infrastruktūrą“ ir „Parama investicijoms į kaimo kultūros ir gamtos paveldą, kraštovaizdį“ ir Marijampolės savivaldybės biudžeto lėšomis.
Projektui skirta 196,36 tūkst. eurų parama.

Sodų g. atkarpa, Taikos g.