Pradžia
Pradžia

GYVENAMOSIOS VIETOS DEKLARAVIMAS

GYVENAMOSIOS VIETOS DEKLARAVIMAS

Pradėkite nuo gyvenamosios vietos deklaravimo. Kodėl svarbu kuo skubiau deklaruoti gyvenamąją vietą

Grįžus svarbiausias žingsnis – gyvenamosios vietos deklaravimas. Tai susiję su socialinių paslaugų teikimu ir kitokia pagalba: paslaugų teikimo, socialinių išmokų mokėjimo (valstybė socialines išmokas moka tik asmenims, deklaravusiems gyvenamąją vietą jos teritorijoje), vaikų mokyklos, darželio lankymo ir kt.

Savo gyvenamąją vietą pakeitę ar į Lietuvą atvykę arba sugrįžę gyventis asmenys savo gyvenamosios vietos adresą turi deklaruoti per vieną mėnesį. Už nepilnamečius vaikus deklaracijas teikia vienas iš tėvų, įtėvių ar globėjų.

 • Deklaruoti savo gyvenamąją vietą galite prisijungę prie Elektroninių valdžios vartų portalo užpildydami elektroninę gyvenamosios vietos deklaracijos formą puslapyje epaslaugos.lt.
 • Kitas būdas – atvykti į gyvenamosios vietos seniūniją, aptarnaujančią tą savivaldybės teritorijos dalį, kurioje gyvensite, ir pateikti visus reikiamus dokumentus.
  • Marijampolės miesto seniūnija, Marijampolė, R. Juknevičiaus g. 28, +370  343 70 619;

  • Igliaukos seniūnija, Igliauka, Vytauto g. 19, +370  343 24 525;
  • Gudelių seniūnija, Gudeliai, Vytauto g. 8,  +370  343 37 235; 
  • Liudvinavo seniūnija, Liudvinavas, Vytauto g. 6, (8 343) 20 425;
  • Marijampolės seniūnija, Marijampolė, Lietuvininkų g. 18, (8 343) 55 542;
  • Sasnavos seniūnija, Sasnava, Sūduvos g. 27, +370  343 28 788;
  • Šunskų seniūnija, Šunskai, Varpo g. 32, +370  343 28 123

Karantino laikotarpiu vykti į deklaravimo įstaigą taip pat yra nebūtina. Kaip numato gyvenamosios vietos deklaravimo taisyklės, kad nepaprastosios padėties, ekstremaliosios situacijos ar karantino metu užpildyta ir pasirašyta nustatytos formos deklaracija arba laisvos formos deklaracija kartu su reikiamais dokumentais deklaravimo įstaigai gali būti pateikta paštu, elektroniniu paštu, per Nacionalinę elektroninių siuntų pristatymo, naudojant pašto tinklą, informacinę sistemą arba kitomis elektroninio ryšio priemonėmis.

Deklaravimo įstaigai kartu su deklaracija turi būti pateikta asmens tapatybę patvirtinančio dokumento kopija, išskyrus atvejus, kai deklaracija pasirašyta kvalifikuotu elektroniniu parašu arba siunčiama per Nacionalinę elektroninių siuntų pristatymo, naudojant pašto tinklą, informacinę sistemą. Deklaruojant gyvenamąją vietą ne asmeniui priklausančiame pastate ar patalpose kartu reikia pateikti pastato ar patalpų savininko sutikimą. Gyvenant nuomojamame bute ar name, nuomos sutartis prilyginama savininko sutikimui.

Daugiau informacijos dėl deklaravimo paslaugų savivaldybėje https://www.marijampole.lt/administracines-paslaugos/04-gyvenamosios-vietos-deklaravimas/684

Kontaktinis asmuo
Vida Bružinskaitė, Piniginės paramos skyriaus  vedėja, tel. +370  343 90 016, el. p. vida.bruzinskaite@marijampole.lt

Informacija atnaujinta 2023-10-18 14:21

Komentarai

{{msg}}

Vardas
El. paštas
Komentaras

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.
{{comment.name}} {{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}}
{{comment.comment}}