Pradžia
Pradžia

PRIVALOMASIS SVEIKATOS DRAUDIMAS IR BŪTINOSIOS MEDICININĖS PASLAUGOS

PRIVALOMASIS SVEIKATOS DRAUDIMAS IR BŪTINOSIOS MEDICININĖS PASLAUGOS

Kodėl svarbu apsidrausti privalomuoju sveikatos draudimu ir pasirinkti sveikatos priežiūros įstaigą

Pasirūpinkite savo privalomuoju sveikatos draudimu 

Nuo gyvenamosios vietos deklaravimo momento atsiranda pareiga mokėti privalomojo sveikatos draudimo (PSD)  įmoką. Apdraustuoju PSD laikomas tas gyventojas, už kurį mokamos arba kuris moka įstatymo nustatyto dydžio PSD įmokas bei neturi PSD įmokų skolos.

Dirbančiajam visos privalomos įmokos išskaičiuojamos iš darbo užmokesčio. Jei grįžęs iš užsienio žmogus kurį laiką nedirba, jis turi PSD įmokas mokėti savarankiškai arba gali būti draustas valstybės lėšomis. Dalis sugrįžtančių apdraudžiami automatiškai pagal kitų institucijų tvarkomus ir ligonių kasai teikiamus duomenis. Nepilnamečiams, teritorinėse darbo biržose registruotiems bedarbiams, pensijos išmokų ir socialinių pašalpų gavėjams, neįgaliems ir kitoms Sveikatos draudimo įstatyme nurodytoms gyventojų grupėms valstybė užtikrina atitinkamas socialines garantijas, PSD apdrausdama juos valstybės lėšomis.

Apdraustiesiems valstybė garantuoja nemokamą sveikatos priežiūrą valstybinėse ir savivaldybių sveikatos priežiūros įstaigose, privalomojo sveikatos draudimo neturintys asmenys už sveikatos priežiūros paslaugas privalo mokėti patys.

Pasirinkite gydymo įstaigą ir prisirašykite, kad gautumėte būtinas sveikatos priežiūros paslaugas.

Gydymo paslaugos savivaldybėje veikiančiose Valstybinėse sveikatos priežiūros įstaigose draustiems PSDF lėšomis asmenims yra nemokamos, išskyrus, kai tam tikri tyrimai ar procedūros nėra apmokami iš Valstybinės ligonių kasos biudžeto.

Privačios sveikatos priežiūros įstaigos dirba pagal Valstybinės akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnybos prie Sveikatos apsaugos ministerijos išduotą licenciją. Šiose įstaigose sveikatos priežiūros paslaugos yra mokamos. Kai kurios privačios sveikatos priežiūros įstaigos yra sudariusios sutartis su teritorinėmis ligonių kasomis ir draustiesiems taiko nuolaidas, neima mokesčio už paslaugas.

Grįžus iš užsienio raginame pasirinkti polikliniką, šeimos centrą ar kitą sudariusią sutartį su TLK pirminės asmens sveikatos priežiūros įstaigą, joje prisiregistruoti ir pasirinkti šeimos gydytoją.

Informaciją apie sveikatos priežiūros įstaigas Marijampolėje rasite https://www.marijampole.lt/sveikatos-apsauga/sveikatos-prieziuros-istaigos/198

Daugiau informacijos  apie sveikatos draudimą Valstybinės ligonių kasos interneto svetainėje https://www.ktlk.lt/gyventojams/psd/

Kontaktinis asmuo

Reda Blaškevičienė, vyriausioji specialistė (savivaldybės gydytoja) tel.(8 343) 90 0058 616 41 690; reda.blaskeviciene@marijampole.lt


Informacija atnaujinta 2023-10-18 14:20

Komentarai

{{msg}}

Vardas
El. paštas
Komentaras

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.
{{comment.name}} {{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}}
{{comment.comment}}