Pradžia
Lt En
Pradžia
lt
en

Vaizdo stebėjimas gyvenamojoje aplinkoje

Norite vaizdo stebėjimo kameros savo gyvenamojoje aplinkoje? Nepamirškite duomenų apsaugos!

Norite vaizdo stebėjimo kameros savo gyvenamojoje aplinkoje? Nepamirškite duomenų apsaugos!

Praėjusiais metais Marijampolės savivaldybėje buvo išplėstas vaizdo stebėjimo sistemų tinklas. Anksčiau veikusių kamerų vietoje buvo sumontuotos naujos, modernios kameros, taip pat atsirado naujų kamerų įvairiose viešosiose erdvėse. Visa tai buvo daroma siekiant užtikrinti viešųjų erdvių, gyventojų saugumą bei užkardyti kelią nusikalstamoms veikloms, nustatyti pažeidėjus jau įvykus nusikaltimui.

Ypatingas dėmesys, skirtas visų mūsų saugumui užtikrinti, skatina gyventojus taip pat imtis veiksmų. Pastaruoju metu padaugėjo kreipimųsi dėl galimybės įsirengti vaizdo stebėjimo kameras daugiabučiuose namuose ar privačiose valdose.

Patys gyventojai gali įsirengti vaizdo stebėjimo kameras savo lėšomis, tam nereikia gauti jokių specialių leidimų ar rašyti prašymų savivaldybės administracijai. Tačiau klausimas dėl asmens duomenų apsaugos išlieka išties aktualus.

Privačiose valdose įsirengiant vaizdo stebėjimo kameras Bendrojo duomenų apsaugos reglamento nuostatos netaikytinos, jeigu į vaizdo stebėjimo lauką patenka tik asmeniui priklausanti privati teritorija. Tačiau vaizdo kameras montuojant daugiabučių namų kiemuose reikia atsižvelgti į vaizdo ir asmens stebėjimo duomenų tvarkymo specifiką.

Ypatingai svarbi rekomendacija gyventojams jau turintiems arba ketinantiems įsirengti vaizdo stebėjimo įrangą – savanoriškai užregistruoti policijoje savo turimą vaizdo stebėjimo kamerą ir prisidėti prie saugios aplinkos kūrimo. Tokiu atveju tirdami nusikalstamas veikas, ieškodami dingusių asmenų ar įvykus ekstremaliai situacijai ar įvykiui, policijos pareigūnai iš anksto žinos, į ką kreiptis norint gauti svarbią informaciją. Registruodami kamerą, jūs neprisiimsite papildomų įsipareigojimų, nepatirsite jokių išlaidų.

Informaciją apie vaizdo kameros registravimą rasite ČIA. Taip pat pateikiame rekomendaciją dėl vaizdo duomenų tvarkymo daugiabučiuose ir privačiuose gyvenamuosiuose namuose.

Konsultacijas dėl vaizdo stebėjimo ir asmens duomenų tvarkymo teikia Valstybinė duomenų apsaugos inspekcija.

Marijampolės savivaldybės administracijos
Komunikacijos skyrius

Informacija atnaujinta 2021-04-14 07:02