Pradžia
Lt En
Pradžia
lt
en

Kada skaitikliai duoda parodymus

Šilumos tiekėjai keičia kainas, valdininkai komentuoja naujoves – iš visų pusių tik ir girdi: vandens skaitiklių parodymai: įvedamas apskaitos prietaisų aptarnavimo mokestis  ir t. t. Nuo tokios gausos klaidingų dokumentų ir jų aiškinimo suklysta net ir žmonės, daugelį metų kremtantys žurnalisto duoną. Lašas po lašo ir akmenį pratašo (patr).

Iš mūsų galvų jau išmušė žodžių aptarnavimas, parodymas prigimtines reikšmes. Užmiršome, kad šie žodžiai vartojami tik kalbant apie gyvus daiktus. Aišku, galima juos vartoti, kai negyviems daiktams suteikiame asmens ypatybių. Štai kaip reikėtų suprasti komentuojamus dokumentus: „Šilumos tiekėjai turi iškvosti skaitiklius ir patikrinti jų parodymų teisingumą; tinkamai juos aptarnauti: nuprausti, pamaitinti ir apnakvydinti“. Juokinga, ar ne. Žinome, kad skaitikliai nei leidžia pamatyti, nei ką pateikia, nei atsiskleidžia, o juo labiau jie nieko neliudija.

Tiesiog pažiūrime ir užrašome skaičius, kuriuos matome skaitiklio ekrane, t. y. užrašome rodmenis, o pačius skaitiklius prižiūrime, juos taisome, jei reikia – pakeičiame. Taigi, gali būti įvestas skaitiklių priežiūros mokestis ir šiukštu negalima keisti skaitiklių rodmenų. Dėl šių klaidingai vartojamų žodžių teko kreiptis į Valstybinę kalbos inspekciją, kuri nurodė atitinkamoms ministerijoms, kad jų rengiami teisės aktai atitiktų bendrinės kalbos taisyklingumo reikalavimus.


Kalbos tvarkytoja Marija Žvinakevičienė


Komentarai

{{msg}}

Vardas
El. paštas
Komentaras

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.
{{comment.name}} {{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}}
{{comment.comment}}